Flamenco Dans

Programın Amacı

Profesyonel nitelikli Flamenco Dans Sanatçısı yetiştirmek ve beden estetiği ile müziksel işitme ve rıtim duygusunu geliştirmektir. Ayrıca başarılı olan öğrencilerin uluslar arası gösterilere ve flamenco dans festivallerine katılmalarını sağlamaktır.

Programın Açıklaması

Flamenco eğitimcilerimiz Flamenco'nun doğduğu yer olan Endülüs'ten (İspanya) gelmektedir ve uluslararası dansçı sanat, öğretmen statüsüne sahiptirler. Ders grupları 15-20 kişilik Uluslar arası niteliğe sahip Türkiye'deki ilk ve tek flamenco dans eğitim programıdır. Teknik egitim aşamalı olarak 4 yıl boyunca sürecektir. Değerlendirmeler her dönem sonu yapılacak. Öğrencinin artistik gelişmesini gösterecek sahne sunuşlan olacaktır. Bu eğitim programına katılanlar için Ispanya Eğitim ve Kültür Gezisi düzenlenmektedir.

Programın Dersleri:

  • Flamenco Teknikleri
  • Koreografi hazırlama
  • Müzikle dans ve doğaçlama

Programa Katılım Koşulları:

Programa dans eğitimi almak isteyen ilköğretim yaşından itibaren her yaşta öğrenci alınır.
Toplu gruplara özel sınıflar a,lır.

Programın Süresi:

Haftada 2 gün 4 saat
Toplam eğitim süresi 4 akademik yıldır.
Hafta içi akşam ve hafta sonu ders seçenekleri vardır.

Programın Derecesi:

Programın tamamını başarı ile bitiren öğrencilere M.E.B Onaylı Bitirme Belgesi verilir (Bu bölümden mezun olan ögrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda, belediyelerin açtığı meslek kurslannda ve özel ve devlet okullarında Usta Öğretici statüsünde görev olabilirler, konuları ile ilgili işyeri açabilirler).