12. PERA ULUSLARARASI PİYANO FESTİVALİ KATILIMCI LİSTELERİ AÇIKLANDI.


Uluslararası Pera Piyano Festivali ilki 2005 yılında düzenlenen, ülkemizin farklı şehirlerinden ve tüm dünyadan müzik ile ilgilenen birçok sanatsever genci, müzik ve piyano konulu etkinlikler çerçevesinde bir araya getiren, Türkiye’de bir Güzel Sanatlar Eğitim Kurumu tarafından düzenlenen ilk uluslararası piyano festivalidir. 

Amacı; Piyano Festivali ile ülkemizde klasik müzik alanında yapılan etkinliklere ilham vermeyi, geleceğin çağdaş sanatçı adaylarını bir araya getirmeyi, katılımcıların birbirleriyle etkileşimde bulunabilmeleri ve sanatsal tecrübelerini paylaşabilmelerini, gençlerin müziğin evrenselliği aracılığıyla kardeşlik, dostluk, sanat sevgisi gibi olumlu duygu ve davranışları kazanmalarını, gençlerin klasik müzik ve piyanoya olan ilgi ve sevgilerini artırmayı, gençlerin farklı piyano tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı, gençlere gelecekte benzer ulusal ve uluslararası müzik etkinliklerinde başarılı olmalarını sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaç edinmektedir. 
12.Pera Piyano Festivali Festival katılımcı dinletileri, Konserler, Ustalık sınıfları (Masterclass’lar), Yarışmalar, Seminerler, Sempozyumlardan oluşan programıyla 08-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da Pera Güzel Sanatlar okulunun salonlarında düzenlenecektir. 
 

Katılımcı listeleri için tıklayınız.


Önemli notlar; 
1 - Pera Piyano Yarışmaları için gereken Türk bestecilerine ait notalara aysim@perasanat.com.tr adresine başvurarak ulaşabilirsiniz. 
2- 12. Uluslararası Pera Piyano Festivali 08-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir. Festivalimizin programı yakında Program sayfamızdan yayınlanacaktır. 
3 - Festival hakkında daha fazla bilgi almak için Festival sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
4 - Festival katılımcılarının listesinde 11 Nisan 2017’den itibaren düzenleme, değişiklik yapılmayacaktır.

Tel; (0212) 245 30 08 - 245 30 09 
Mail: aysim@perasanat.com.tr 
Adres: Merkez Mah. Feriköy Fırın Sk. No. 40 Bomonti, Şişli/ İstanbul