Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi / Şişli

Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi / Şişli Pera Güzel Sanatlar Sanat ve İletişim alanlarındaki kurs çalışmalarını devam ettirirken 1996 yılında Türkiye’nin ilk özel Güzel Sanatlar Lisesini kurdu. Geliştirdiği programlarla Türkiye deki güzel sanatlar liseleri arasında ilk defa Tiyatro Bölümü'nün ardından gene güzel sanatlar liseleri arasında ilk defa Bale ve Dans Bölümünü açarak bu alandaki ihtiyaca cevap veren Türkiye’nin 4 bölümlü ilk ve tek Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi oldu.
Müzik- Resim – Tiyatro – Bale / Dans

Üniversitelerin Güzel Sanatlar alanlarındaki fakültelerine öğrenci yerleştirmede de üstün başarı göstererek mezunlarını üniversiteye yerleştirmede %100 başarı gösteren tek Güzel Sanatlar Lisesi oldu. Sanatçı öğretmen statüsü taşıyan akademik kadrosu sayesinde kendine güvenen, donanımlı, kendisini ve ülkemizi uluslararası sanat platformlarında en iyi şekilde temsil edecek genç sanatçıları iki dil ( İngilizce – İtalyanca ) bilerek yetiştirmektir.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri seçtikleri alanda üniversiteye girmede gösterdikleri %100 lük bir başarı, alan bölüm seçiminde ki geniş seçim imkanları ile öğrenciler mesleki seçimlerde doğru kararları vermiş ve sevdikleri alanda eğitim alarak yüksek öğrenim hayatlarını doğru planlamış olurlar.

Gelecekteki mesleksel seçimleri ile ilgili yaşayacakları deneyimler ve tecrübelere daha erken yaşlarda karşılaşarak kararlarındaki netlik ve duruş ortaya çıkmış olur. Sanatı Meslek olarak seçmelerinin ve donanımlı olmalarının avantajlarını iyi kullanıp rekabet ettikleri meslektaşlarının önlerinde kendinden emin ve güvenli olmaktadırlar. Gelecek onlar için artık kuşkusuz daha güzel olacaktır.

Sevdikleri meslekte başarı ve inançları sayesinde hem mutlu hem de huzurlu olacaklardır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri sanatın bütün alanlarında aldıkları donanımlı eğitim sayesinde üniversite seçenekleri daha çoktur. Alan bölüm seçimleri ve çeşitliği bakımından normal Anadolu Liselerine oranla daha şanslı ve çok seçeneklidirler. Kişisel gelişim ve becerilerinin de ön planda olduğu ve değerlendirildiği bir ortamda başarı oranlarının da yükseldiği görülmülştür.

Web sitesini ziyaret et.