Pera Ortaokulu / Şişli

Pera Ortaokulu 31 yıllık bir gelenekten gelen eğitim sistemi ve metotları ile sanatı, kültürü ve yabancı dili birleştiren, ülkemizde sanat adı altında birçok olguya yön vermiş bir kurumun ekolünütaşıyan özel bir yapıdır. İlkesi; uzman kadro ile kendini kanıtlamış, kaliteli ve özgün eğitimdir.

2015 Eğitim Öğretim yılında açılan ve Türkiye’nin ilk sanat ağırlıklı ortaokulu olması anlamında birilki olan PERA ORTAOKULU Merkezi sınavlara ( LGS ) hazırlamada deneyimli kadrosu ile başarılı bir performans sergilemektedir. Merkezi sınavlara hazırlıkta deneyimli uzman öğretmenler eşliğinde yapılan çalışmalarda öğrencinin sosyal ve fen alanlarında, Türkçe ve Matematik derslerinde iyi bir başarı yakalaması için yoğun bir çalışma programı ve seviyeli bir eğitim uygulanır. Bireysel hedefleri belirlenen öğrencilere yönelik özel çalışma programları yapılır.

Pera Ortaokulunda İki Yabancı dil verilmekte ( İngilizce ve İtalyanca ) olup öğrencilerin iki dile sahip anlayan, konuşan, dinleyen bir seviyeye yetişmesi için alanında uzman öğretim kadrosu ile her türlü çalışma ortamı yaratılmaktadır.

Sanat alanında ise Pera Eğitim Kurumlarının deneyimli kadrosu eşliğinde yapılan çalışmalar sonucunda öğrencinin sevdiği alan ile ilgili olarak bireysel gelişimine uygun alan seçimi yapılması,fiziki şartlarına uygun eğitim alması ve gelecek hedeflerine yönelik olarak planlanması ve yönlendirilmesi yapılmaktadır.

Alan Bölüm seçimlerinde Müzik ( Piyano, Gitar ), Resim, Dans ( Bale ), Tiyatro ( Drama ) hepsinden haftanın farklı günlerinde temel eğitim alan öğrenciler gelecekte seçmek istedikleri bölümün ön hazırlığını yapmış olurlar.

PERA ORTAOKULU zorunlu ortaokul derslerinin yanı sıra seçmeli derslerde sanat ve dil ağırlıklı bir program seçmiş, yine sanat ağırlıklı etüt çalışmalarını da ilave ederek öğrencilerine geniş bir eğitim yelpazesi sunmuştur. Öğrencilerini, kültür ve sanat anlamında hiç bir eksik bırakmadan, tam donanımlı yetişmelerini sağlayarak, gelecek eğitim hayatlarında birçok seçeneği ortaokul sıralarında görmelerini hedeflemiştir. Sevdikleri bir ortamda ve sevdikleri sanat çalışmalarıyla eğitim alan öğrenciler, aynı zamanda zorunlu derslerde de yüksek başarı grafiği göstermektedirler.

Pera Ortaokul öğrencileri, ruh sağlığı dengeli, çevresine ve ailesine karsı duyarlı, kültür ve sanatın içinde, dünya insanı olma yolunda, ülkesini ve ailesini en iyi şekilde temsil edecek nitelikte yetişmektedir.

Pera Ortaokulu bu yapısı ile de Türkiye’de bir ilke imza atmaktadır. Bu sistemde eğitim veren Türkiye’deki Tek kurumdur. Pera Güzel Sanatlar Lisesine girmek isteyen öğrenciler ortaokul sürecinden geçerek sanatı anlayarak ve bilerek alan seçmelerinde Önemli katkı sağlayan PERA ortaokulu her kademedeki sınıf için kontenjanlar dahilinde öğrenci alımı yapmaktadır. Gelecek hedeflerinde güzel sanatlar alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için lise ve üniversite hedefi güzel sanatlar olan öğrencilere, Ortaokulun 5ci. 6 cı 7 ci ve 8 inci sınıflarına ara nakilyapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler seçtikleri yolun doğru bir yol olup olmadığı konusunda fikir sahibi olurlar.

Web sitesini ziyaret et.