Pera Ortaokul’na ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılında alınacak öğrenciler için Rehberlik ve Kariyer Planlama toplantısı yapılacaktır.

Pera Ortaokulu/Beşiktaş ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi/Bomonti-Şişli için toplantı tarihleri aşağıda belirtilmiş olup katılmak isteyen veli ve öğrencilerin 212 245 3008 no’lu telefondan Ayşım Hanım’dan randevu alması önemle rica olunur.

LİSE VE ORTAOKULA KAYIT YAPTIRMAK İSTEYEN; ÖĞRENCİLER İÇİN 
Veli ve Öğrencilere yönelik Ön Mülakat ve Alan Tespiti icin okulun eğitim danışmanından randevu alınarak görüşme yapılacaktır.
Bu görüşmenin sonucunda oluşacak bilgiler, veli ve öğrenci ile paylaşılarak yönlendirme ona göre yapılacaktır.
Bu bilgilendirme adayların bundan sonraki eğitim hayatlarına da ışık tutması amacı taşımaktadır.

Randevu ve bilgi  almak icin Okul - 0212.2453008 - 2453009 dan Aysim Hanimi arayiniz.


Toplantı Yeri

Pera Merkez Kampüs
BOMONTİ / ŞİŞLİ - Feriköy Fırın Sokak No:40 Bomonti
Telefon: 0212 245 3008 | Faks: 0212 252 3082
Eposta: info@perasanat.com.tr

www.perasanat.com.tr / www.peraortaokulu.com

 


 

PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KESİN KAYITLARI BAŞLADI !!!

Türkiye’nin ilk ve tek 4 bölümlü güzel sanatlar lisesi olan PERA GÜZEL SANATLAR LİSESİ’nde Müzik, Resim, Tiyatro ve Bale/Dans bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerden herhangi bir alanda üniversite hedefi ve mesleki hedefler varsa bunun en doğru eğitim süreci güzel sanatlardan geçmektir. 

Okulumuzun TEOG sınav sisteminde alınan sonuçlarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Çünkü okulumuza alırken mülakatla almaktayız ve öğrencinin sanat alanında bir üniversiteye girmek en başlıca hedefi olmalı. Ancak sözel derslerde özellikle Edebiyat- Tarih – Coğrafya – Dil Anlatım da disiplinli bir çalışma beklenmektedir. 
Yabancı dil konusunda da oldukça iddialı olan okulumuz İngilizce derslerini de seviye gruplarına ayırarak vermektedir. 
İki yabancı dili ( İngilizce ve İtalyanca’ yı ) günün en etkili metotları ile branşlarında uzman öğreticilerle öğretmektedir. 

Alan bölümünde ( Güzel Sanatlarda ) üniversiteye girmek isteyen öğrencinin alt yapısını oluşturacak olan LİSE eğimindeokulumuz öğrenciyi üniversiteye hazırlamada birikim ve tecrübe sahibidir. Öğrencinin tercih edeceği üniversiteye yerleştirmede 100/100 lük bir başarı göstermektedir. 
 

Okulumuza başvuru yalnızca veli tarafından randevu alınarak yapılmaktadır. Randevuya veli ve öğrencinin birlikte gelmesi esastır.

Randevu ve kayıt için okul sekreterliğini arayabilirsiniz. 

Tel: (0212) 245 30 08 – 245 30 09
Web sitelerimiz: 

www.peraguzelsanatlar.com.tr 
www.perasanat.com.tr 
www.tiyatropera.com
www.perafestival.org
www.peraratgallery.com
 


 

PERA ORTA OKULUNDA HER SINIFA ÖĞRENCİ ALIMI İÇİN BAŞVURULAR VE KAYITLAR BAŞLADI...

Pera; yüksek kaliteye sahip uzman eğitim kadrosu ile kültür derslerinde ( TEOG ) merkezi sınavlara hazırlıkta, yabancı dil eğitiminde ( 2 DİLDE EĞİTİM - İNGİLİZCE ve İTALYANCA ) ve sanat dersleri ( MÜZİK, RESİM, TİYATRO, DANS ) alanlarında yüksek seviyeli ve kaliteli eğitim vermek için sürekli yenilik ve değişim içerisinde olan spesifik bir ortaokulu 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmet vermek üzere BEŞİKTAŞ´ta açmıştır. 

Öğrenci odaklı eğitim metodu ile öğrencinin bireysel gelişimini önemsediği kadar öğrencinin yaşadığı topluma katkı sağlayacak bilgi birikimine ve donanıma kavuşması içinde eğitimde nitelikli bir içerik ve akademik hedefler koyarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 
Öğrencileri bir dünya insanı olarak yetiştirmek için akademik ve sosyal tüm hayatlarını planlar gelecek eğitim hayatlarındaki Lise ve Üniversite tercihlerinde doğru seçim ve hedefleri yönünde iki dilde eğitim vererek yüksek bir bilgi seviyesi ile eğitir. 
Öğrencilerini bu günün ve geleceğin hayatına hazırlarken evrensel değerlere duyarlı kendisine ve çevresine faydalı iyi birer insan olmanın manevi duygularını da onlara öğreten bir metotla hizmet verecektir. 

Sanat alanında da uzman kadrosu ile dünya sanat kültürünü bilen ve duyarlı bireyler yetiştirmede de öncülük edecek eğitim vermeyi kendisine ilke edinmiştir. 
Okulumuzda ortaokul eğitim programları ile birlikte haftanın 4 günü 2 şer ders saati etüt vardır. Öğrencinin sosyal ve akademik gelişimi için özel olarak hazırlanan etütler sayesinde öğrenci tam donanımlı olarak yetişir ve gelecek hedeflerine her alanda kendisini hazırlar. 

Yabancı dilde ve uygulamalı güzel sanatlar eğitiminde uzman eğitimcilerle birlikte yaptığı çalışmalar, onu lise seçiminde doğru ve bilinçli bir tercihe göre şekillendirir. 

120 yıllık tarihi bir mekanda ve eşsiz bir ortamda Beşiktaş´ın tam merkezinde bulunan okulumuz, özenle seçilmiş öğrencilerine Mimar Balyan ailesinin bu nadide yapısında 20 kişilik sınıflarda butik ve kişisel gelişim odaklı bir ortaokul programı uygulayacaktır. 

Kontenjanlar kayıtlarla sınırlıdır. 

ÖZEL PERA ORTAOKULU - BEŞİKTAŞ 
Tel : (0212) 245 3008 – 245 3009 


Kayıt için; ( Genel Merkez )
BOMONTİ / ŞİŞLİ - Feriköy Fırın Sokak No:40 Bomonti
Telefon: 0212 245 3008 | Faks: 0212 252 3082
Eposta: info@perasanat.com.tr

 

 


www.perasanat.com.tr
www.peraortaokulu.com
www.peraguzelsanatlar.com.tr