Pera Güzel Sanatlar Lisesi 8 inci sınıfın mezun olup 9.cu sınıfa başlayacak  öğrenciler için dört alan bölümde yapacağı ( Müzik – Resim - Tiyatro – Bale,Dans  ) öğrencileri seçme sınavlarına başvurular başlıyor.

Her hafta Cumartesi günleri Bomonti - Şişli Kampüsünde yapılacak seçmelere her hafta belirli sayıdaki öğrencileri alacak.

 Kontenjan dahilinde yapılacak olan seçmelerin sonunda okul kaydı ile ilgili olarak olumlu bulunan ve okul kayıt kabul şartlarını taşıyan belirli sayıdaki öğrencilere belli oranlarda burs verilecektir.
Sınırlı sayıdaki kontenjan dahilinde öğrenci alınacaktır. 
9.cu sınıfa kontenjanı dahilinde, 10 -11 -12 sınıflara ise kontenjanı varsa öğrenci alımı yapılır.
Öğrenci seçmeleri kontenjanlar dolana kadar sürecektir.

Bilgi ve Ön Kayıt ve Randevu  için; 0212.2453008 den Ayşim Hanım

Önemli Not; Öğrenci seçmelerine; sadece Pera Güzel Sanatlar Lisesi 9. uncu sınıfına 2017-2018 eğitim öğretim yılı girecek öğrenciler katılabilirler.

Ara sınıflara öğrenci alımları ve nakiller, sadece aynı türdeki bir liseden ( Güzel Sanatlar Liselerinden ) 10 -11 - 12 sınıflara ara nakille geçiş yapıp kayıt yaptırabilirler.  

Pera Güzel Sanatlar Lisesi mezunlarını üniversiteye yerleştirmede %100 lük bir başarısı ve Üniversite yetenek sınavlarında 27 yıllık eğitim tecrübesi bulunmaktadır. Sanat alanındaki uzman kadro ve kaliteli eğitim anlayışıyla verdiği eğitim uluslararası akreditasyonunu tamamlamış ve dünyada da kabul görmüştür. Uluslararası sınavlarda üstün derece ve performanslarıyla da bunu kanıtlamıştır.