Pera Güzel Sanatlar,  34 yıllık bir gelenekten gelen eğitim sistemi ve metotları ile sanatı, kültürü ve yabancı dili birleştiren,

ülkemizde sanat adı altında birçok olguya yön vermiş bir kurumun ekolünü taşıyan özel bir yapıdır.

İlkesi; uzman kadro ile kendini kanıtlamış, kaliteli ve özgün eğitimdir.

Öğrencilerini, kültür ve sanat anlamında hiç bir eksik bırakmadan, tam donanımlı yetişmelerini sağlayarak, gelecek eğitim hayatlarında birçok seçeneği görmelerini hedeflenmiştir.
Sevdikleri bir ortamda ve sevdikleri sanat çalışmalarıyla eğitim alan öğrenciler, aynı zamanda  zorunlu derslerde de yüksek başarı grafiği göstermektedirler..
Öğrenciler, ruh sağlığı dengeli, çevresine ve ailesine karşı duyarlı, kültür ve sanatın içinde, dünya insanı olma yolunda, ülkesini ve ailesini en iyi şekilde temsil edecek nitelikte yetişmektedirler.
Pera Eğitim Kurumları kuruluşundan itibaren Türkiye'de eksikliği hissedilen ve okullarda tam olarak verilemeyen sanat ve meslek konularında, yaygın ve örgün eğitimin ihtiyaç duyduğu alanların programlar hazırlayıp Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye kuruluna sunmuş, onaylatmış ve birçoğunun uygulamasını ilk defa Türkiye’de başlatmış bir kurumdur.
Pera Güzel Sanatlar Eğitim Kurumları aynı zamanda akreditasyonlu ulusalar arası onaylı müfredat programlarını uygulayan ve Türkiye’deki sanat kurumlarında yaygınlaşmasında önemli rol üstlenen bir yapıya sahiptir.
Pera Eğitim Kurumları, Uluslar arası belgelendirme sistemlerini de ilk defa Türkiye’ye getiren ve öğrencilerin bu alanda söz sahibi olmalarını sağlayan, Türk Öğrencilerin dünya sanat ortamında rekabet gücünü arttıran, onlara bir dünya sanatçısı bilgi ve kültürünü veren bu programlarla Türkiye’deki sanat anlayışına dünya boyutu kazandıran spesifik bir yapıya sahiptir. Bu yapısı ile de Türkiye’de bir ilke imza atmaktadır.

 

Bu sistemde eğitim veren sanatı anlatan, yayan, sevdiren ve her türlü etkinliği yaşatarak öğreten Türkiye’deki Tek kurumdur.

Pera Güzel Sanatlar Ortaokuluna, Lisesine veya kurslarına girmek isteyen öğrenciler için danışmanlık ve rehberlik servisi eğitim danışmanları ile 12 ay boyunca hizmet vermektedir. Aileler randevu alarak öğrencilerle birlikte okulu ziyaret eder ve bilgi alabilirler.

Gelecek hedeflerinde güzel sanatlar alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için lise ve üniversite hedefi güzel sanatlar olan öğrencilere danışmanlık hizmeti verilir.,

 

Başvuru ve Randevu için (0212) 245 30 08 den Ayşım Hanım... ​

Pera Eğitim Kurumları: 

  • Pera Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi / Şişli 0212.2453008 / 544.544 8290                                                                                                                                                                                      
  • PeraOrta Okulu - Şişli: 0212.2453009 / 544.544 8290           
  • Pera Sanat Okulu - Beşiktaş: 0212. 227234  / 544.544 8280 
  • Pera College International. Language School of ARTS / VANCOUVER - CANADA