Pera Bale öğrencisi Ayşe Aras, Moskova’da bulunan Bolshoi Bale Akademisi’nde kış okuluna çağırıldı. 

Daha önce Bulgaristan’ın Sofia kentinde düzenlenen Kalina Bogoeva Foundation “Little Stars International Dance Competition for Children and Youngsters” yarışmasında 14-16 yaş kategorisinde ikincilik ve koreografi ödülü, iki yıl sonra katıldığı aynı organizasyonun 16-18 yaş kategorisinde ikincilik ödülü aldı. Aynı zamanda Paris, Fransa’da düzenlenen “Youth America Grand Prix (YAGP)” bale yarışmasına ve Berlin, Almanya’da düzenlenen “Tanzolymp” dans yarışmasına katıldı. Jüri üyelerinden gerek temiz tekniği gerekse duygulu aktarımı sayesinde beğeni topladı. Özellikle koreografisini kendisinin yaptığı modern performansları oldukça beğenildi. 

Japonya’da düzenlenen Vaganova Workshop’una katılan öğrencimiz şu anda Münih, Almanya’da tam zamanlı bir dans okulunda eğitimine başladı. 

İki yıldır New York’ta düzenlenen Bolshoi Bale Akademisi Yaz Programı’na katılan öğrencimiz akademinin eğitmenleri tarafından dikkate değer yeteneği, sağlam temeli ve kararlılığı olduğu belirtilerek Rusya’nın prestijli okulu, dünyaca ünlü Bolshoi Bale Akademisi’nde tam zamanlı eğitime çağırıldı. Bale sanatını meslek olarak yapmak isteyen her dansçının arzuladığı dünyanın en iyi öğretmenlerinden bazılarını bünyesinde bulundurduğunu belirten akademi bunun çok değerli bir fırsat olduğunu söylüyor. Öğrencilerine güçlü bir teknik eğitim ve artistik duygu kazandıran, Bolshoi Bale Akademisi tarafından tebrik edilen öğrencimizin bale pedagogu Daniela Bozkhova Hristova’yı bir kez daha tebrik ediyor, kendisinin ve genç sanatçımızın başarılarının devamını diliyoruz. 

Ayşe'nin en son videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz: