Yöneten: Daniela HRISTOVA

Tarih: 13 Mayıs 2016 / Saat: 20.00

Yer: Kozyatağı Kültür Merkezi / Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi

 

Her seneki gibi bu sene de Pera Bale Bölümü`nün geleneksel yıl sonu gösterisi tüm bale öğrencileri, veliler ve sınıf arkadaşları tarafından heyecanla bekleniyor.

Gösterimizin birinci bölümünde klasik bale yer almaktadır. Programda Çaykovski`nin Uyuyan Güzel balesinin Prolog kısmı sergilenecek. Küçük Prenses Aurora`nın doğumunu kutlamaya gelen periler hediye dansları ile cesaret, güzellik, naziklik, iyilik armağan ederler.

Sonra Bale Bölümü`nün en iyi öğrencileri (Neva Özgür ve Melis Savaşkan) Uluslararası Paris ve Varna bale yarışmalarında sunulan bale varyasyonlarını seyirciye sunacaklar.

Gösteri minik balerinlerle devam edecek. Küçüklerimiz de Çaykovski`nin Fındıkkıran balesinden Çin Dansı`nı yapacaklar. Ve Don Kişot`tan Çingene Dansı`yla devam edecekler.

Gösterimizin ikinci bölümünde koreografileri Pera Bale Bölümü öğrencimiz Öykü Tutcu tarafından yapılan modern dans ve balenin eşsiz uyumuyla birleştirdiği danslarla devam ediyor. İlk olarak korku, acı, ilham ve tutkunun çağdaş stilde anlatıldığı "Patyegarang", ardından geçmişle geleceğin yüzyüze geldiği bir bakış, umut ve oluş hikayesini anlatan "My Immortal" ve "In This Shirt" adlı danslarla devam edecek. Ardından Alara Keskin, Neva Özgür ve Melis Savaşkan`ın sergileyeceği, büyük duygular içerisinde yazılan modern dans performanslarıyla gösterimiz sona eriyor.