6 Temmuz 2015 tarihinde Palazzo Spinelli ve Pera College, Vancouver, Kanada arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. 

6 Temmuz 2015 tarihinde Palazzo Spinelli per l`Arte e il Restauro, Floransa`da, Palazzo Spinelli`nin müdürü Emanuele Amodei, ve Pera College, Vancouver, Canada`nın müdürü Nilufer Moayeri iki kurum arasında uluslar arası sanat ve dil eğitimi alanında bir dizi önemli girişim başlatmak üzere bir işbirliği anlaşması imzaladı. 

Anlaşma, sanat ve restorasyon alanına özel İngilizce dil kurslarının aktivasyonunu ve uluslar arası ağlar geliştirme imkanı yaratacaktır. İki ülkede farklı aralıklarla planlanan programlara hem Kanada`da hem de İtalya`da eğitim alacak öğrencilere çift Belgelendirme yapılacaktır. Uluslar arası belgelendirme sistemleri içersin de ve uluslar arası değişim ve geliştirme programları çerçevesinde hazırlanan bu ikili antlaşmadan sonra, Uluslararası öğrenciler ve İtalyan öğrenciler İngilizce dil eğitiminin yanı sıra sanatsal terminoloji, sanat tarihi, ve restorasyonda kullanılan teknik ve estetik dili öğrenecekler, bu eğitimler 3 ila 6 ay arasında olacaktır. 

Kanada`da konaklama homestay şeklinde aileler yanında farklı bir tecrübe yaşanarak ayrıca İngilizce dilini de iyi kullanarak gelişmeye açık bir metot şeklinde yürümektedir. 

İtalya programı ise gene tercih edilen belgelendirme sistemine göre 6 ile 9 ay arasında uygulamaya, araştırmaya, belgelendirmeye dayalı görsel ve tatbiki bir program olacaktır. 

Bu programı tercih eden öğrenciler gelecek hayatlarında bunu her türlü çalışmada kullanacakları gibi bu alanda eksik bilgi ve becerisi olanlar içinde tamamlayıcı bir nitelik taşmaktadır. Bu sektör de çalışmalarını yapıp kendilerini geliştirmek isteyenlere de açık olan program hayat boyu öğrenme metodunun bir parçasıdır. 

Program Ekim-Haziran sonu şeklinde 9 aylık bir bütünlük taşmaktadır. Programa İtalya veya Kanada başlangıcı tercihini öğrenci kendisi seçebilir. 

Program için her iki ülkeden başvurular alınabileceği gibi, diğer Avrupa ülkelerinde ve Güney ve Kuzey Amerika ülkelerinden, Ortadoğu ve Asya ülkelerinden de programa katılımcı alınacaktır. Program uluslar arası öğrencilerin tümüne açıktır. 

Daha fazla detaylı bilgilendirme için; İstanbul Merkez: Pera Güzel Sanatlar 

Tel; 0212.2453008-2453009 dan Ayşim Hanımı arayabilirsiniz.